Worklab Yazılım 16 yıllık sektör deneyimi, tecrübeli ekibiyle web tasarım, yazılım geliştirme hizmeti sunmaktadır.

Neler Geliştiriyoruz?

Özel Yazılım Geliştirme
Kurumsal firmaların ihtiyaç duydukları B2B, B2C, İnsan Kaynakları, İntranet, Muhasebe, ERP ve her türlü entegrasyonun yapılabildiği tamamen kurumun ihtiyaçlarına çözüm sağlayan projeler üretiyoruz.
Web İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
Uzun yıllar kurumsal firmalara geliştirdiğimiz web tabanlı butik proje deneyimi sonunda elde ettiğimiz Worklab CMS ile web tabanlı projelerinizi kurumunuza özel düzenliyor ve içeriğinizi kolaylıkla yönetmenizi sağlıyoruz.
E-Ticaret Alt Yapıları
E-Ticaret alt yapımız yerli imkanlarla uzun yıllar geliştirilerek oluşturulmuştur. E-Ticaret, E-İhracat ve Pazaryeri olarak üç ana ürün grubumuz bulunuyor. B2B, B2C ve C2C olarak çözüm üretebiliyoruz. Butik veya Paket olarak hizmet verebiliyoruz.
Gayrimenkul Web Uygulamaları
Gayrimenkul sektörüne yönelik klasik emlak ofis yönetimi, emlak ilan yönetimi ve gayrimenkul sektörüne yönelik hizmet veren firmaların ve yatırımcıların buluştuğu gayrimenkul mülk pazarlamasına yönelik özel platformlar geliştiriyoruz.
Portal Yazılım Geliştirme
Portal, bir çok bilgiyi bir arada bulunduran web sitelerine denir. İnternet portalları, üyelik, entegrasyon, özelleştirme, kişiselleştirme, kategorizasyon, arama, içerik yönetimi gibi özelliklerin bir çoğunu barındırırlar.

Portallar özellikleri itibariyle bir çok teknolojik özellik barındırırlar. Yazılım altyapısının üstün özelliklere sahip olması gerekmektedir. Worklab, portal ihtiyaçlarını karşılayan stabil ve güvenli çözümler sunmaktadır. Portal siteler kurumsal sitelere oranla daha fazla teknik destek, bakım ve güncelleme ihityaçları olacağından, güvenilir bir iş ortağı ihtiyacı daha fazladır. Projelerin maliyetleri ve yapım süreleri kurumsal sitelere daha fazladır.

İnternet portal çözümlerini genelde turizm, sağlık, eğitim, inşaat, gayrimenkul, dernekler, organizasyon siteleri tercih etmektedir. Dernek web siteleri portallar içinde en detaylı olanlar arasındadır.

Bu tip projeler tamamlandıktan sonra başka bir firmadan teknik destek alınması neredeyse imkansızdır. İş ortağı seçilirken uzun vadeli güvenle çalışılacak bir firma tercih edilmelidir.
İntranet Yazılım Geliştirme
Dış dünyaya kapalı kurum içi web uygulamaları "intranet" olarak anılmaktadır. İntranet yazılımı şirketin kendi sunucularında çalışmaktadır. Yazılım internet üzerinden de ulaşılabilir olursa "extranet" adı verilir.

Kurum içi intranet uygulamaları, şirketin ihtiyacına göre özel olarak oluşturulmaktadır. Kurum içi haberleşme, doküman yönetimi, belge ve bilgi paylaşımı, kişi kartları, kurum içi iş akışları intranet üzerinden yapılmaktadır. İntranet yazılımı ile müşteri ilişkileri yönetimi, proje yönetimi, kurumsal kaynak planlama uygulamaları da, kurum içi web uygulaması olarak tasarlanabilir. Bu nedenle intranet çalışması o kuruma özel olarak yapılır.

İntranet yazılımları, kurum içi iletişim ve verimliliği arttırdığından tercih edilmektedir. Bir intranet uygulaması ile sağlayacağınız faydalar ile firmanıza zaman kazandırabilir ve maliyetleri düşürebilirsiniz.

İntranet yazılımları kuruma özel geliştirmeye açık olmalıdır, gelecekte oluşacak taleplerinize olumsuz geri dönüş almanız çok yönlü olarak kurumunuzun intranet yapısının etkinliğini azaltabilecektir.
B2B Web Yazılım
E-iş modellerinden biri B2B (Business to business) uygulamalarıdır. Şirketler bayileri ve tedarikçileri ile olan ilişkilerini yönetmek için kullanmaktadır. Şirketler B2B uygulamaları ile, zamandan tasarruf eder, olası insan kaynaklı hatalardan kurtulur ve personel giderlerinden tasarruf eder. Firmalar B2B modelini yaygın olarak aşağıdaki şekillerde kullanırlar;

Bayi Alt Yapısı : Bayilerin internet üzerinden kolayca ve hatasız olarak sipariş vermesini sağlar. Her bayii kendine ait tanımlanmış indirim oranını görür. Bayiler verdikleri siparişin durumu, stok bilgisi ve geçmiş siparişler, cari hesabı ve ödeme işlemleri gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilir.

Saha Satış Alt Yapısı : Saha satış ekibi, tablet ve mobil cihazlardan, kolaylıkla sipariş oluşturabilir. Böylece saha satış ekibine ait tüm raporlar kolaylıkla anlık olarak alınabilir.

Worklab yazılım ekibi tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde size çözüm sunabilmektedir.
B2C Web Yazılım
İşletmelerin son tüketiciye (müşteriye) satış yapmasını sağlayan e-iş modelidir. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır ve e-ticaret olarak adlandırılmaktadır. B2C iş modeli, satış bedelinin müşteriden online tahsiline dahalı olarak (genelde) bir sistem olduğundan, işin banka ve güvenlik boyutları da olmaktadır.

Online alışveriş, dünyada ve ülkemizde hızla büyümekte ve büyük çoğunluk işletmeler e-ticaret yazılımı altyapısına geçmektedir. B2C modelleri, malların ve hizmetlerin internet üzerinden satılması ve online tahsilat amaçları ile kullanılabilir.

E-Ticaret, sadece bir yazılım altyapısı değildir. Kurumun tedarikten, teslimata uzanan bir değişime gitmesi gerekebilir. Bu sebeple sadece bir yazılım alımı değil, uçtan uca bir değişim için iyi bir danışmanlık hizmeti de almanız gerekir. MediaClick proje ve yazılım ekibi tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde size destek olacak ve gerekli danışmanlık hizmetini verecektir.

Nasıl Çalışıyoruz

Web uygulama geliştirme
süreçleri

04 Adım

1
01. Proje Analizi
İş dinamiklerinizi analiz ederek şirketiniz için en uygun sistem tasarımını ortaya çıkarıyoruz.
2
02. UX/UI Tasarımı
Projeye en uygun kullanıcı arayüzünü tasarlıyor, kullanıcı deneyimlerine uygun hazırlıyoruz.
3
03. Yazılım Geliştirme
Yazılım mühendislerimiz Front-end ve Back-end geliştirme yaparak projenizi kodlar
4
04. Test & Yayına Alma
Test ekibimiz proje üzerinde çeşitli denemeler yapar ve son onay alınarak teslim aşamasına geçilir.